e-bullet.cz (Racing project)

Projekt se zrodil na přelomu roku 2019/2020, kdy dozrála naše myšlenka zrealizovat stavbu ojedinělého závodního speciálu pro sprinty, autoslalomy, kopce …

Myšlenku jsme přetavili v realitu a vzniká „exot“, který má ambice dosahovat nejlepších výsledků na závodních tratích a současně upoutat pozornost na veletrzích, výstavách, firemních dnech a podobných akcích, čímž současně zviditelní partnery, díky nimž je projekt realizován a za to jim patří dík. Podpořte i Vy ojedinělý evropský projekt. Nabízíme zajímavé podmínky pro partnery.

Z naší historie

Před několika lety jsme se dali dohromady jako přátelé a fandové motorsportu (Radovan Šimeček, Ládin Kalina a Christophe Kanta), začali upravovat seriová auta a jezdit, kde se dalo. Chtěli jsme však víc. Pod hlavičkou společnosti ECO-PRESS CZ s.r.o. a jejích partnerů se od roku 2016 účastníme českých i mezinárodních automobilových závodů typu okruhový sprint, autoslalom a vrchy. Používáme vozy jako většina neprofesionálních jezdců, tedy ojetá závodní auta „po někom“, případně přestavěná produkční auta upravená pro daný účel, poskládaná z dostupných sportovních dílů od různých výrobců. I tak se úspěšně přetahujeme se soupeři na tratích a máme z toho radost.

Současnost

Aktuálně provozujeme závodní vozy BMW 318i, Škoda 130, Peugeot 206I a unikát, Trabant-Yamaha600. Se Škodou 130 jsme v seriálu AmaterCup 2019 dosáhli na celkové vítězství ve třídě A-1500, na závěrečném podniku mezinárodního seriálu Maverick Rescue Cup 2019 , okruhu GP Brno, byla opět Škoda 130 „na bedně“, 3.místo v autoslalomu třída AS-E-1400, 22.místo absolutně ze 66 startujících. I proto myslíme na budoucnost. Spojili jsme se s významnými firmami z oblasti projektování a vývoje automobilů, specialisty pohonů a řízení elektro, dodavateli speciálních závodních dílů. Míříme výš …

Budoucnost

Budoucnost je dána projektem e-bullet.cz. Chceme jezdit rychleji, nebýt omezeni výkonem pohonné jednotky, jedné poháněné nápravy, nedokonalým podvozkem. Chceme mít malý rychlý závodní speciál e-bullet, špičkový podvozek a brzdy, dokonale vyvážené auto, pohon 4x4 a hlavně, chceme zrychlovat bez řazení a tiše. Takže plněelektricky. A auto musí být i pěkné. Oficiální představení vozu je plánováno na Mezinárodním strojírenském veletrhu Brno 2022.

Pro rok 2022 připravujeme seriál závodů e-bullet cup, který bude určen pro majitele produkčních i závodních speciálů s pohonem elektro nebo hybrid. Půjde o závody typu sprint / autoslalom, pořádané na známých okruzích a polygonech v ČR.